gnib­beln in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈɡnɪ·bəln/
werkwoord
Afbreking: gnib·beln
[1]
perifere woordenschat
Nedersaksisch:

Werkwoordvormen:

infinitief:
gnib­beln
voltooid deelwoord:
gnib­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik gnib­bel
du gnib­belst
he/se/dat gnib­belt
wi gnib­belt
ji gnib­belt
se gnib­belt
verleden:
ik gnib­bel
du gnib­belst
he/se/dat gnib­bel
wi gnib­beln
ji gnib­beln
se gnib­beln
voltooid:
ik heff gnib­belt
du hest gnib­belt
he/se/dat hett gnib­belt
wi hebbt gnib­belt
ji hebbt gnib­belt
se hebbt gnib­belt
conjunctief:
ik gnib­bel
du gnib­belst
he/se/dat gnib­bel
wi gnib­beln
ji gnib­beln
se gnib­beln
imperatief:
gnib­bel!
gnib­belt!