af­gnib­beln in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈafˌɡnɪ·bəln/
werkwoord
Afbreking: af·gnib·beln
[1]
perifere woordenschat
Voorbeelden:

Werkwoordvormen:

infinitief:
afgnibbeln
voltooid deelwoord:
afgnibbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik gnibbel af
du gnibbelst af
he/se/dat gnibbelt af
wi gnibbelt af
ji gnibbelt af
se gnibbelt af
verleden:
ik gnibbel af
du gnibbelst af
he/se/dat gnibbel af
wi gnibbeln af
ji gnibbeln af
se gnibbeln af
voltooid:
ik heff afgnibbelt
du hest afgnibbelt
he/se/dat hett afgnibbelt
wi hebbt afgnibbelt
ji hebbt afgnibbelt
se hebbt afgnibbelt
conjunctief:
ik gnibbel af
du gnibbelst af
he/se/dat gnibbel af
wi gnibbeln af
ji gnibbeln af
se gnibbeln af
imperatief:
gnibbel af!
gnibbelt af!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: af + gnibbeln