mit­föh­ren in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈmɪtˌføːy̯·ɾən/
werkwoord
Afbreking: mit·föh·ren
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
mit­föh­ren
voltooid deelwoord:
mit­föhrt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik föhr mit
du föhrst mit
he/se/dat föhrt mit
wi föhrt mit
ji föhrt mit
se föhrt mit
verleden:
ik föhr mit
du föhrst mit
he/se/dat föhr mit
wi föh­ren mit
ji föh­ren mit
se föh­ren mit
voltooid:
ik bün mit­föhrt
du büst mit­föhrt
he/se/dat is mit­föhrt
wi sünd mit­föhrt
ji sünd mit­föhrt
se sünd mit­föhrt
conjunctief:
ik föhr mit
du föhrst mit
he/se/dat föhr mit
wi föh­ren mit
ji föh­ren mit
se föh­ren mit
imperatief:
föhr mit!
föhrt mit!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: mit + föhren