ro­ren in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈɾɔː·ɾən/
werkwoord
Afbreking: ro·ren

Werkwoordvormen:

infinitief:
ro­ren
voltooid deelwoord:
roort
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik roor
du roorst
he/se/dat roort
wi roort
ji roort
se roort
verleden:
ik roor
du roorst
he/se/dat roor
wi ro­ren
ji ro­ren
se ro­ren
voltooid:
ik heff roort
du hest roort
he/se/dat hett roort
wi hebbt roort
ji hebbt roort
se hebbt roort
conjunctief:
ik roor
du roorst
he/se/dat roor
wi ro­ren
ji ro­ren
se ro­ren
imperatief:
roor!
roort!