ver­dar­ven in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /fəɾˈda͡ɐm̩/
werkwoord
Afbreking: ver·dar·ven
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
verdarven
voltooid deelwoord:
verdorven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik verdarv
du verdarvst
he/se/dat verdarvt
wi verdarvt
ji verdarvt
se verdarvt
verleden:
ik verdorv
du verdorvst
he/se/dat verdorv
wi verdorven
ji verdorven
se verdorven
voltooid:
ik bün verdorven
du büst verdorven
he/se/dat is verdorven
wi sünd verdorven
ji sünd verdorven
se sünd verdorven
conjunctief:
ik verdorv
du verdorvst
he/se/dat verdorv
wi verdorven
ji verdorven
se verdorven
imperatief:
verdarv!
verdarvt!

Etymologie:

Woord afleidt van: ver-