af­kra­men in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈafˌkɾɔːm̩/
werkwoord
Afbreking: af·kra·men
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
afkramen
voltooid deelwoord:
afkraamt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik kraam af
du kraamst af
he/se/dat kraamt af
wi kraamt af
ji kraamt af
se kraamt af
verleden:
ik kraam af
du kraamst af
he/se/dat kraam af
wi kramen af
ji kramen af
se kramen af
voltooid:
ik heff afkraamt
du hest afkraamt
he/se/dat hett afkraamt
wi hebbt afkraamt
ji hebbt afkraamt
se hebbt afkraamt
conjunctief:
ik kraam af
du kraamst af
he/se/dat kraam af
wi kramen af
ji kramen af
se kramen af
imperatief:
kraam af!
kraamt af!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: af + Kraam