ie­ken auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈiːkn̩/
Verb
Silbentrennung: ie·ken
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
en Maat justeren
niederländisch:
=
ijken
deutsch:
=
eichen

Verbformen:

Infinitiv:
ie­ken
Partizip Perfekt:
iekt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik iek
du iekst
he/se/dat iekt
wi iekt
ji iekt
se iekt
Imperfekt:
ik iek
du iekst
he/se/dat iek
wi ie­ken
ji ie­ken
se ie­ken
Perfekt:
ik heff iekt
du hest iekt
he/se/dat hett iekt
wi hebbt iekt
ji hebbt iekt
se hebbt iekt
Konjunktiv:
ik iek
du iekst
he/se/dat iek
wi ie­ken
ji ie­ken
se ie­ken
Imperativ:
iek!
iekt!