ie­ken in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈiːkn̩/
werkwoord
Afbreking: ie·ken
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
en Maat justeren
Nederlands:
=
ijken
Duits:
=
eichen

Werkwoordvormen:

infinitief:
ie­ken
voltooid deelwoord:
iekt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik iek
du iekst
he/se/dat iekt
wi iekt
ji iekt
se iekt
verleden:
ik iek
du iekst
he/se/dat iek
wi ie­ken
ji ie­ken
se ie­ken
voltooid:
ik heff iekt
du hest iekt
he/se/dat hett iekt
wi hebbt iekt
ji hebbt iekt
se hebbt iekt
conjunctief:
ik iek
du iekst
he/se/dat iek
wi ie­ken
ji ie­ken
se ie­ken
imperatief:
iek!
iekt!