Utspraak op Platt: /ˈiːkn̩/
Verb
Sülven: ie·ken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
en Maat justeren
düütsch:
nedderlandsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ieken
PPP:
iekt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik iek
du iekst
he/se/dat iekt
wi iekt
ji iekt
se iekt
Vergangen Tiet:
ik iek
du iekst
he/se/dat iek
wi ieken
ji ieken
se ieken
Perfekt:
ik heff iekt
du hest iekt
he/se/dat hett iekt
wi hebbt iekt
ji hebbt iekt
se hebbt iekt
Kunjunktiv:
ik iek
du iekst
he/se/dat iek
wi ieken
ji ieken
se ieken
Imperativ:
iek!
iekt!