warr­n auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈva͡ɐn/ 🔊︎
Verb
[1]
Grundwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
warrn
Partizip Perfekt:
worrn
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik warr
du warrst
he/se/dat warrt
wi warrt
ji warrt
se warrt
Imperfekt:
ik wöör
du wöörst
he/se/dat wöör
wi wören
ji wören
se wören
Perfekt:
ik bün worrn
du büst worrn
he/se/dat is worrn
wi sünd worrn
ji sünd worrn
se sünd worrn
Konjunktiv:
ik wöör
du wöörst
he/se/dat wöör
wi wören
ji wören
se wören
Imperativ:
warr!
warrt!