warr­n op Plattdüütsch

[1]
Grundwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
entstehen, schehn
engelsch:
düütsch:
=
werden

Verbformen:

Infinitiv:
warr­n
PPP:
worr­n
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik warr
du warr­st
he/se/dat warr­t
wi warr­t
ji warr­t
se warr­t
Vergangen Tiet:
ik wöör
du wöörst
he/se/dat wöör
wi wö­ren
ji wö­ren
se wö­ren
Perfekt:
ik bün worr­n
du büst worr­n
he/se/dat is worr­n
wi sünd worr­n
ji sünd worr­n
se sünd worr­n
Kunjunktiv:
ik wöör
du wöörst
he/se/dat wöör
wi wö­ren
ji wö­ren
se wö­ren
Imperativ:
warr!
warr­t!