twie­veln auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈtviː·vəln/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: twie·veln
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
englisch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
twie­veln
Partizip Perfekt:
twie­velt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik twie­vel
du twie­velst
he/se/dat twie­velt
wi twie­velt
ji twie­velt
se twie­velt
Imperfekt:
ik twie­vel
du twie­velst
he/se/dat twie­vel
wi twie­veln
ji twie­veln
se twie­veln
Perfekt:
ik heff twie­velt
du hest twie­velt
he/se/dat hett twie­velt
wi hebbt twie­velt
ji hebbt twie­velt
se hebbt twie­velt
Konjunktiv:
ik twie­vel
du twie­velst
he/se/dat twie­vel
wi twie­veln
ji twie­veln
se twie­veln
Imperativ:
twie­vel!
twie­velt!