twie­veln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈtviː·vəln/ 🔊︎
Verb
Sülven: twie·veln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
twie­veln
PPP:
twie­velt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik twie­vel
du twie­velst
he/se/dat twie­velt
wi twie­velt
ji twie­velt
se twie­velt
Vergangen Tiet:
ik twie­vel
du twie­velst
he/se/dat twie­vel
wi twie­veln
ji twie­veln
se twie­veln
Perfekt:
ik heff twie­velt
du hest twie­velt
he/se/dat hett twie­velt
wi hebbt twie­velt
ji hebbt twie­velt
se hebbt twie­velt
Kunjunktiv:
ik twie­vel
du twie­velst
he/se/dat twie­vel
wi twie­veln
ji twie­veln
se twie­veln
Imperativ:
twie­vel!
twie­velt!