tah­len auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈtɔːln̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: tah·len
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
bi en Hannel en Geldsumm geven
englisch:
pay
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
tah­len
Partizip Perfekt:
tahlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik tahl
du tahlst
he/se/dat tahlt
wi tahlt
ji tahlt
se tahlt
Imperfekt:
ik tahl
du tahlst
he/se/dat tahl
wi tah­len
ji tah­len
se tah­len
Perfekt:
ik heff tahlt
du hest tahlt
he/se/dat hett tahlt
wi hebbt tahlt
ji hebbt tahlt
se hebbt tahlt
Konjunktiv:
ik tahl
du tahlst
he/se/dat tahl
wi tah­len
ji tah­len
se tah­len
Imperativ:
tahl!
tahlt!