tah­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈtɔːln̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: tah·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
bi en Hannel en Geldsumm geven
engelsch:
pay
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
tah­len
PPP:
tahlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tahl
du tahlst
he/se/dat tahlt
wi tahlt
ji tahlt
se tahlt
Vergangen Tiet:
ik tahl
du tahlst
he/se/dat tahl
wi tah­len
ji tah­len
se tah­len
Perfekt:
ik heff tahlt
du hest tahlt
he/se/dat hett tahlt
wi hebbt tahlt
ji hebbt tahlt
se hebbt tahlt
Kunjunktiv:
ik tahl
du tahlst
he/se/dat tahl
wi tah­len
ji tah­len
se tah­len
Imperativ:
tahl!
tahlt!