gis­sen auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈɡɪsn̩/
Verb
Silbentrennung: gis·sen
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
gissen
Partizip Perfekt:
gisst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik giss
du gisst
he/se/dat gisst
wi gisst
ji gisst
se gisst
Imperfekt:
ik giss
du gisst
he/se/dat giss
wi gissen
ji gissen
se gissen
Perfekt:
ik heff gisst
du hest gisst
he/se/dat hett gisst
wi hebbt gisst
ji hebbt gisst
se hebbt gisst
Konjunktiv:
ik giss
du gisst
he/se/dat giss
wi gissen
ji gissen
se gissen
Imperativ:
giss!
gisst!