gis­sen in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈɡɪsn̩/
werkwoord
Afbreking: gis·sen
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
gissen
voltooid deelwoord:
gisst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik giss
du gisst
he/se/dat gisst
wi gisst
ji gisst
se gisst
verleden:
ik giss
du gisst
he/se/dat giss
wi gissen
ji gissen
se gissen
voltooid:
ik heff gisst
du hest gisst
he/se/dat hett gisst
wi hebbt gisst
ji hebbt gisst
se hebbt gisst
conjunctief:
ik giss
du gisst
he/se/dat giss
wi gissen
ji gissen
se gissen
imperatief:
giss!
gisst!