gis­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡɪsn̩/
Verb
Sülven: gis·sen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
schätzen
nedderlandsch:
=
gissen
engelsch:
=
guess
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
gis­sen
PPP:
giss­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik giss
du giss­st
he/se/dat giss­t
wi giss­t
ji giss­t
se giss­t
Vergangen Tiet:
ik giss
du giss­st
he/se/dat giss
wi gis­sen
ji gis­sen
se gis­sen
Perfekt:
ik heff giss­t
du hest giss­t
he/se/dat hett giss­t
wi hebbt giss­t
ji hebbt giss­t
se hebbt giss­t
Kunjunktiv:
ik giss
du giss­st
he/se/dat giss
wi gis­sen
ji gis­sen
se gis­sen
Imperativ:
giss!
giss­t!