for­men auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈfɔ͡ɐm̩/
Verb
Silbentrennung: for·men
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
englisch:
=
form
deutsch:
=
formen

Verbformen:

Infinitiv:
for­men
Partizip Perfekt:
formt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik form
du formst
he/se/dat formt
wi formt
ji formt
se formt
Imperfekt:
ik form
du formst
he/se/dat form
wi for­men
ji for­men
se for­men
Perfekt:
ik heff formt
du hest formt
he/se/dat hett formt
wi hebbt formt
ji hebbt formt
se hebbt formt
Konjunktiv:
ik form
du formst
he/se/dat form
wi for­men
ji for­men
se for­men
Imperativ:
form!
formt!