for­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfɔ͡ɐm̩/
Verb
Sülven: for·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
form
düütsch:
=
formen

Verbformen:

Infinitiv:
for­men
PPP:
formt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik form
du formst
he/se/dat formt
wi formt
ji formt
se formt
Vergangen Tiet:
ik form
du formst
he/se/dat form
wi for­men
ji for­men
se for­men
Perfekt:
ik heff formt
du hest formt
he/se/dat hett formt
wi hebbt formt
ji hebbt formt
se hebbt formt
Kunjunktiv:
ik form
du formst
he/se/dat form
wi for­men
ji for­men
se for­men
Imperativ:
form!
formt!