köh­len auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈkøːy̯ln̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: köh·len
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
deutsch:
englisch:
=
cool

Verbformen:

Infinitiv:
köh­len
Partizip Perfekt:
köhlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik köhl
du köhlst
he/se/dat köhlt
wi köhlt
ji köhlt
se köhlt
Imperfekt:
ik köhl
du köhlst
he/se/dat köhl
wi köh­len
ji köh­len
se köh­len
Perfekt:
ik heff köhlt
du hest köhlt
he/se/dat hett köhlt
wi hebbt köhlt
ji hebbt köhlt
se hebbt köhlt
Konjunktiv:
ik köhl
du köhlst
he/se/dat köhl
wi köh­len
ji köh­len
se köh­len
Imperativ:
köhl!
köhlt!