köh­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkøːy̯ln̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: köh·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
cool
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
köh­len
PPP:
köhlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik köhl
du köhlst
he/se/dat köhlt
wi köhlt
ji köhlt
se köhlt
Vergangen Tiet:
ik köhl
du köhlst
he/se/dat köhl
wi köh­len
ji köh­len
se köh­len
Perfekt:
ik heff köhlt
du hest köhlt
he/se/dat hett köhlt
wi hebbt köhlt
ji hebbt köhlt
se hebbt köhlt
Kunjunktiv:
ik köhl
du köhlst
he/se/dat köhl
wi köh­len
ji köh­len
se köh­len
Imperativ:
köhl!
köhlt!