gnir­schen auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈɡnɪ͡ɐʃn̩/
Verb
Silbentrennung: gnir·schen
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
gnir­schen
Partizip Perfekt:
gnirscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik gnirsch
du gnirschst
he/se/dat gnirscht
wi gnirscht
ji gnirscht
se gnirscht
Imperfekt:
ik gnirsch
du gnirschst
he/se/dat gnirsch
wi gnir­schen
ji gnir­schen
se gnir­schen
Perfekt:
ik heff gnirscht
du hest gnirscht
he/se/dat hett gnirscht
wi hebbt gnirscht
ji hebbt gnirscht
se hebbt gnirscht
Konjunktiv:
ik gnirsch
du gnirschst
he/se/dat gnirsch
wi gnir­schen
ji gnir­schen
se gnir­schen
Imperativ:
gnirsch!
gnirscht!