gni­ckern auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈɡnɪ·kɐn/
Verb
Silbentrennung: gni·ckern
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
englisch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
gni­ckern
Partizip Perfekt:
gni­ckert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik gni­cker
du gni­ckerst
he/se/dat gni­ckert
wi gni­ckert
ji gni­ckert
se gni­ckert
Imperfekt:
ik gni­cker
du gni­ckerst
he/se/dat gni­cker
wi gni­ckern
ji gni­ckern
se gni­ckern
Perfekt:
ik heff gni­ckert
du hest gni­ckert
he/se/dat hett gni­ckert
wi hebbt gni­ckert
ji hebbt gni­ckert
se hebbt gni­ckert
Konjunktiv:
ik gni­cker
du gni­ckerst
he/se/dat gni­cker
wi gni­ckern
ji gni­ckern
se gni­ckern
Imperativ:
gni­cker!
gni­ckert!