wich­sen auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈvɪksn̩/
Verb
Silbentrennung: wich·sen
[1]
Randwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
wichsen

Verbformen:

Infinitiv:
wich­sen
Partizip Perfekt:
wichst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik wichs
du wichst
he/se/dat wichst
wi wichst
ji wichst
se wichst
Imperfekt:
ik wichs
du wichst
he/se/dat wichs
wi wich­sen
ji wich­sen
se wich­sen
Perfekt:
ik heff wichst
du hest wichst
he/se/dat hett wichst
wi hebbt wichst
ji hebbt wichst
se hebbt wichst
Konjunktiv:
ik wichs
du wichst
he/se/dat wichs
wi wich­sen
ji wich­sen
se wich­sen
Imperativ:
wichs!
wichst!