quin­keln auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈkvɪn·kəln/
Verb
Silbentrennung: quin·keln

Verbformen:

Infinitiv:
quinkeln
Partizip Perfekt:
quinkelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik quinkel
du quinkelst
he/se/dat quinkelt
wi quinkelt
ji quinkelt
se quinkelt
Imperfekt:
ik quinkel
du quinkelst
he/se/dat quinkel
wi quinkeln
ji quinkeln
se quinkeln
Perfekt:
ik heff quinkelt
du hest quinkelt
he/se/dat hett quinkelt
wi hebbt quinkelt
ji hebbt quinkelt
se hebbt quinkelt
Konjunktiv:
ik quinkel
du quinkelst
he/se/dat quinkel
wi quinkeln
ji quinkeln
se quinkeln
Imperativ:
quinkel!
quinkelt!