quin­keln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkvɪn·kəln/
Verb
Sülven: quin·keln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
singen (von de jungen Vagels)
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quin­keln
PPP:
quin­kelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quin­kel
du quin­kelst
he/se/dat quin­kelt
wi quin­kelt
ji quin­kelt
se quin­kelt
Vergangen Tiet:
ik quin­kel
du quin­kelst
he/se/dat quin­kel
wi quin­keln
ji quin­keln
se quin­keln
Perfekt:
ik heff quin­kelt
du hest quin­kelt
he/se/dat hett quin­kelt
wi hebbt quin­kelt
ji hebbt quin­kelt
se hebbt quin­kelt
Kunjunktiv:
ik quin­kel
du quin­kelst
he/se/dat quin­kel
wi quin­keln
ji quin­keln
se quin­keln
Imperativ:
quin­kel!
quin­kelt!