swar­ven in Low German

Pronunciation: /ˈsva͡ɐm̩/
verb
Syllabication: swar·ven
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
swar­ven
past participle:
swor­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik swarf
du swarfst
he/se/dat swarft
wi swarft
ji swarft
se swarft
past:
ik sworf
du sworfst
he/se/dat sworf
wi swor­ven
ji swor­ven
se swor­ven
perfect:
ik heff swor­ven
du hest swor­ven
he/se/dat hett swor­ven
wi hebbt swor­ven
ji hebbt swor­ven
se hebbt swor­ven
conjunctive:
ik sworf
du sworfst
he/se/dat sworf
wi swor­ven
ji swor­ven
se swor­ven
imperative:
swarf!
swarft!