swar­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsva͡ɐm̩/
Verb
Sülven: swar·ven
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt

Verbformen:

Infinitiv:
swar­ven
PPP:
swor­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swarf
du swarfst
he/se/dat swarft
wi swarft
ji swarft
se swarft
Vergangen Tiet:
ik sworf
du sworfst
he/se/dat sworf
wi swor­ven
ji swor­ven
se swor­ven
Perfekt:
ik heff swor­ven
du hest swor­ven
he/se/dat hett swor­ven
wi hebbt swor­ven
ji hebbt swor­ven
se hebbt swor­ven
Kunjunktiv:
ik sworf
du sworfst
he/se/dat sworf
wi swor­ven
ji swor­ven
se swor­ven
Imperativ:
swarf!
swarft!