inslach­ten in Low German

Pronunciation: /ˈɪnˌslaxtn̩/
verb
Syllabication: in·slach·ten
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
op Vörraad

Verbforms:

infinitive:
inslach­ten
past participle:
inslacht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik slacht in
du slachtst in
he/se/dat slacht in
wi slacht in
ji slacht in
se slacht in
past:
ik slacht in
du slachtst in
he/se/dat slacht in
wi slach­ten in
ji slach­ten in
se slach­ten in
perfect:
ik heff inslacht
du hest inslacht
he/se/dat hett inslacht
wi hebbt inslacht
ji hebbt inslacht
se hebbt inslacht
conjunctive:
ik slacht in
du slachtst in
he/se/dat slacht in
wi slach­ten in
ji slach­ten in
se slach­ten in
imperative:
slacht in!
slacht in!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: in + slachten