Pronunciation: /ˈɪnˌbɪln̩/
verb
Syllabication: in·bil·len
[1]
advanced vocabulary
sik ~
German:

Verbforms:

infinitive:
inbillen
past participle:
inbillt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik bill in
du billst in
he/se/dat billt in
wi billt in
ji billt in
se billt in
past:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
perfect:
ik heff inbillt
du hest inbillt
he/se/dat hett inbillt
wi hebbt inbillt
ji hebbt inbillt
se hebbt inbillt
conjunctive:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
imperative:
bill in!
billt in!

Etymology:

Compound word constructed from: in + billen