Utspraak op Platt: /ˈɪnˌbɪln̩/
Verb
Sülven: in·bil·len
[1]
Opbowoortschatt
sik ~
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
inbillen
PPP:
inbillt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik bill in
du billst in
he/se/dat billt in
wi billt in
ji billt in
se billt in
Vergangen Tiet:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
Perfekt:
ik heff inbillt
du hest inbillt
he/se/dat hett inbillt
wi hebbt inbillt
ji hebbt inbillt
se hebbt inbillt
Kunjunktiv:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
Imperativ:
bill in!
billt in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + billen