Aussprache op Platt: /ˈɪnˌbɪln̩/
Verb
Silbentrennung: in·bil·len
[1]
Aufbauwortschatz
sik ~
plattdeutsch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
inbillen
Partizip Perfekt:
inbillt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik bill in
du billst in
he/se/dat billt in
wi billt in
ji billt in
se billt in
Imperfekt:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
Perfekt:
ik heff inbillt
du hest inbillt
he/se/dat hett inbillt
wi hebbt inbillt
ji hebbt inbillt
se hebbt inbillt
Konjunktiv:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
Imperativ:
bill in!
billt in!

Etymologie:

Zusammengesetztes Wort bestehend aus: in + billen