in­bil­len in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈɪnˌbɪln̩/
werkwoord
Afbreking: in·bil·len
[1]
geavanceerde woordenschat
sik ~
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
inbillen
voltooid deelwoord:
inbillt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik bill in
du billst in
he/se/dat billt in
wi billt in
ji billt in
se billt in
verleden:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
voltooid:
ik heff inbillt
du hest inbillt
he/se/dat hett inbillt
wi hebbt inbillt
ji hebbt inbillt
se hebbt inbillt
conjunctief:
ik bill in
du billst in
he/se/dat bill in
wi billen in
ji billen in
se billen in
imperatief:
bill in!
billt in!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: in + billen