wed­der­grö­ten in Low German

Pronunciation: /ˈvɛ·dɐˌɡɾøːy̯tn̩/
verb
Syllabication: wed·der·grö·ten
[1]
advanced vocabulary
Examples:
Ik schall di von Korl gröten. — Grööt em man wedder!

Verbforms:

infinitive:
wed­der­grö­ten
past participle:
wed­der­grööt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik grööt wedder
du gröötst wedder
he/se/dat grööt wedder
wi grööt wedder
ji grööt wedder
se grööt wedder
past:
ik grööt wedder
du gröötst wedder
he/se/dat grööt wedder
wi grö­ten wedder
ji grö­ten wedder
se grö­ten wedder
perfect:
ik heff wed­der­grööt
du hest wed­der­grööt
he/se/dat hett wed­der­grööt
wi hebbt wed­der­grööt
ji hebbt wed­der­grööt
se hebbt wed­der­grööt
conjunctive:
ik grööt wedder
du gröötst wedder
he/se/dat grööt wedder
wi grö­ten wedder
ji grö­ten wedder
se grö­ten wedder
imperative:
grööt wedder!
grööt wedder!

Etymology:

Compound word constructed from: wedder + gröten