twei­smie­ten in Low German

Pronunciation: /ˈtvaɪ̯ˌsmiːtn̩/
verb
Syllabication: twei·smie·ten
[1]
peripheral vocabulary
Examples:
Ik heff bi’t Spölen en Glas tweismeten.

Verbforms:

infinitive:
twei­smie­ten
past participle:
twei­sme­ten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik smiet twei
du smitt­st twei
he/se/dat smitt twei
wi smiet twei
ji smiet twei
se smiet twei
past:
ik smeet twei
du smeetst twei
he/se/dat smeet twei
wi sme­ten twei
ji sme­ten twei
se sme­ten twei
perfect:
ik heff twei­sme­ten
du hest twei­sme­ten
he/se/dat hett twei­sme­ten
wi hebbt twei­sme­ten
ji hebbt twei­sme­ten
se hebbt twei­sme­ten
conjunctive:
ik smeet twei
du smeetst twei
he/se/dat smeet twei
wi sme­ten twei
ji sme­ten twei
se sme­ten twei
imperative:
smiet twei!
smiet twei!

Etymology:

Compound word constructed from: twei + smieten