af­prö­ven in Low German

Pronunciation: /ˈafˌpɾøːy̯m̩/
verb
Syllabication: af·prö·ven
[1]
peripheral vocabulary
Examples:
Dröff ik maal afpröven?

Verbforms:

infinitive:
af­prö­ven
past participle:
af­pröövt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik prööv af
du pröövst af
he/se/dat pröövt af
wi pröövt af
ji pröövt af
se pröövt af
past:
ik prööv af
du pröövst af
he/se/dat prööv af
wi prö­ven af
ji prö­ven af
se prö­ven af
perfect:
ik heff af­pröövt
du hest af­pröövt
he/se/dat hett af­pröövt
wi hebbt af­pröövt
ji hebbt af­pröövt
se hebbt af­pröövt
conjunctive:
ik prööv af
du pröövst af
he/se/dat prööv af
wi prö­ven af
ji prö­ven af
se prö­ven af
imperative:
prööv af!
pröövt af!

Etymology:

Compound word constructed from: af- + pröven