twei­slahn in Low German

Pronunciation: /ˈtvaɪ̯ˌslɔːn/
verb
Syllabication: twei·slahn
[1]
advanced vocabulary
Examples:
He hett in’e Brass en Teller tweislahn.

Verbforms:

infinitive:
twei­slahn
past participle:
twei­slahn
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik slah twei
du sleihst twei
he/se/dat sleiht twei
wi slaht twei
ji slaht twei
se slaht twei
past:
ik slöög twei
du slöögst twei
he/se/dat slöög twei
wi slö­gen twei
ji slö­gen twei
se slö­gen twei
perfect:
ik heff twei­slahn
du hest twei­slahn
he/se/dat hett twei­slahn
wi hebbt twei­slahn
ji hebbt twei­slahn
se hebbt twei­slahn
conjunctive:
ik slöög twei
du slöögst twei
he/se/dat slöög twei
wi slö­gen twei
ji slö­gen twei
se slö­gen twei
imperative:
slah twei!
slaht twei!

Etymology:

Compound word constructed from: twei + slahn