jö­keln in Low German

Pronunciation: /ˈjøː·kəln/
verb
Syllabication: jö·keln
[1]
advanced vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
jö­keln
past participle:
jö­kelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kelt
wi jö­kelt
ji jö­kelt
se jö­kelt
past:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kel
wi jö­keln
ji jö­keln
se jö­keln
perfect:
ik heff jö­kelt
du hest jö­kelt
he/se/dat hett jö­kelt
wi hebbt jö­kelt
ji hebbt jö­kelt
se hebbt jö­kelt
conjunctive:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kel
wi jö­keln
ji jö­keln
se jö­keln
imperative:
jö­kel!
jö­kelt!