jö­keln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈjøː·kəln/
Verb
Sülven: jö·keln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt

Verbformen:

Infinitiv:
jö­keln
PPP:
jö­kelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kelt
wi jö­kelt
ji jö­kelt
se jö­kelt
Vergangen Tiet:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kel
wi jö­keln
ji jö­keln
se jö­keln
Perfekt:
ik heff jö­kelt
du hest jö­kelt
he/se/dat hett jö­kelt
wi hebbt jö­kelt
ji hebbt jö­kelt
se hebbt jö­kelt
Kunjunktiv:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kel
wi jö­keln
ji jö­keln
se jö­keln
Imperativ:
jö­kel!
jö­kelt!