jö­keln auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈjøː·kəln/
Verb
Silbentrennung: jö·keln
[1]
Aufbauwortschatz

Verbformen:

Infinitiv:
jökeln
Partizip Perfekt:
jökelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik jökel
du jökelst
he/se/dat jökelt
wi jökelt
ji jökelt
se jökelt
Imperfekt:
ik jökel
du jökelst
he/se/dat jökel
wi jökeln
ji jökeln
se jökeln
Perfekt:
ik heff jökelt
du hest jökelt
he/se/dat hett jökelt
wi hebbt jökelt
ji hebbt jökelt
se hebbt jökelt
Konjunktiv:
ik jökel
du jökelst
he/se/dat jökel
wi jökeln
ji jökeln
se jökeln
Imperativ:
jökel!
jökelt!