jö­keln in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈjøː·kəln/
werkwoord
Afbreking: jö·keln
[1]
geavanceerde woordenschat
actief

Werkwoordformen:

infinitief:
jö­keln
voltooid deelwoord:
jö­kelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kelt
wi jö­kelt
ji jö­kelt
se jö­kelt
verleden:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kel
wi jö­keln
ji jö­keln
se jö­keln
voltooid:
ik heff jö­kelt
du hest jö­kelt
he/se/dat hett jö­kelt
wi hebbt jö­kelt
ji hebbt jö­kelt
se hebbt jö­kelt
conjunctief:
ik jö­kel
du jö­kelst
he/se/dat jö­kel
wi jö­keln
ji jö­keln
se jö­keln
imperatief:
jö­kel!
jö­kelt!