quurk­hal­sen in Low German

Pronunciation: /ˈkvʊ͡ɐkˌhalsn̩/
verb
Syllabication: quurk·hal·sen

Verbforms:

infinitive:
quurkhalsen
past participle:
quurkhalst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik quurkhals
du quurkhalst
he/se/dat quurkhalst
wi quurkhalst
ji quurkhalst
se quurkhalst
past:
ik quurkhals
du quurkhalst
he/se/dat quurkhals
wi quurkhalsen
ji quurkhalsen
se quurkhalsen
perfect:
ik heff quurkhalst
du hest quurkhalst
he/se/dat hett quurkhalst
wi hebbt quurkhalst
ji hebbt quurkhalst
se hebbt quurkhalst
conjunctive:
ik quurkhals
du quurkhalst
he/se/dat quurkhals
wi quurkhalsen
ji quurkhalsen
se quurkhalsen
imperative:
quurkhals!
quurkhalst!

Etymology:

Compound word constructed from: quurken + Hals