drab­beln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈdɾa·bəln/
Verb
Sülven: drab·beln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
drabbeln
PPP:
drabbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik drabbel
du drabbelst
he/se/dat drabbelt
wi drabbelt
ji drabbelt
se drabbelt
Vergangen Tiet:
ik drabbel
du drabbelst
he/se/dat drabbel
wi drabbeln
ji drabbeln
se drabbeln
Perfekt:
ik heff drabbelt
du hest drabbelt
he/se/dat hett drabbelt
wi hebbt drabbelt
ji hebbt drabbelt
se hebbt drabbelt
Kunjunktiv:
ik drabbel
du drabbelst
he/se/dat drabbel
wi drabbeln
ji drabbeln
se drabbeln
Imperativ:
drabbel!
drabbelt!