drab­beln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾa·bəln/
Verb
Sülven: drab·beln
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
drab­beln
PPP:
drab­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik drab­bel
du drab­belst
he/se/dat drab­belt
wi drab­belt
ji drab­belt
se drab­belt
Vergangen Tiet:
ik drab­bel
du drab­belst
he/se/dat drab­bel
wi drab­beln
ji drab­beln
se drab­beln
Perfekt:
ik heff drab­belt
du hest drab­belt
he/se/dat hett drab­belt
wi hebbt drab­belt
ji hebbt drab­belt
se hebbt drab­belt
Kunjunktiv:
ik drab­bel
du drab­belst
he/se/dat drab­bel
wi drab­beln
ji drab­beln
se drab­beln
Imperativ:
drab­bel!
drab­belt!