la­ten op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› laten ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈlɔːtn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: la·ten
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:
let
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:
Bispelen:
[3]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
Bispelen:
Laat dat man!
[4]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
laten
PPP:
laten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik laat
du lettst
he/se/dat lett
wi laat
ji laat
se laat
Vergangen Tiet:
ik leet
du leetst
he/se/dat leet
wi leten
ji leten
se leten
Perfekt:
ik heff laten
du hest laten
he/se/dat hett laten
wi hebbt laten
ji hebbt laten
se hebbt laten
Kunjunktiv:
ik leet
du leetst
he/se/dat leet
wi leten
ji leten
se leten
Imperativ:
laat!
laat!