tar­gen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈta͡ɐɡn̩/
Verb
Sülven: tar·gen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
tarren, argern
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
tar­gen
PPP:
targt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik targ
du targst
he/se/dat targt
wi targt
ji targt
se targt
Vergangen Tiet:
ik targ
du targst
he/se/dat targ
wi tar­gen
ji tar­gen
se tar­gen
Perfekt:
ik heff targt
du hest targt
he/se/dat hett targt
wi hebbt targt
ji hebbt targt
se hebbt targt
Kunjunktiv:
ik targ
du targst
he/se/dat targ
wi tar­gen
ji tar­gen
se tar­gen
Imperativ:
targ!
targt!