tarr­n op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈta͡ɐn/
Verb
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
=
zerren
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
tarr­n
PPP:
tarr­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tarr
du tarr­st
he/se/dat tarr­t
wi tarr­t
ji tarr­t
se tarr­t
Vergangen Tiet:
ik tarr
du tarr­st
he/se/dat tarr
wi tar­ren
ji tar­ren
se tar­ren
Perfekt:
ik heff tarr­t
du hest tarr­t
he/se/dat hett tarr­t
wi hebbt tarr­t
ji hebbt tarr­t
se hebbt tarr­t
Kunjunktiv:
ik tarr
du tarr­st
he/se/dat tarr
wi tar­ren
ji tar­ren
se tar­ren
Imperativ:
tarr!
tarr­t!