gra­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡɾɔːzn̩/
Verb
Sülven: gra·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
=
grasen

Verbformen:

Infinitiv:
gra­sen
PPP:
graast
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik graas
du graast
he/se/dat graast
wi graast
ji graast
se graast
Vergangen Tiet:
ik graas
du graast
he/se/dat graas
wi gra­sen
ji gra­sen
se gra­sen
Perfekt:
ik heff graast
du hest graast
he/se/dat hett graast
wi hebbt graast
ji hebbt graast
se hebbt graast
Kunjunktiv:
ik graas
du graast
he/se/dat graas
wi gra­sen
ji gra­sen
se gra­sen
Imperativ:
graas!
graast!