stram­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈstɾam̩/
Verb
Sülven: stram·men
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
stram­men
PPP:
strammt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stramm
du strammst
he/se/dat strammt
wi strammt
ji strammt
se strammt
Vergangen Tiet:
ik stramm
du strammst
he/se/dat stramm
wi stram­men
ji stram­men
se stram­men
Perfekt:
ik heff strammt
du hest strammt
he/se/dat hett strammt
wi hebbt strammt
ji hebbt strammt
se hebbt strammt
Kunjunktiv:
ik stramm
du strammst
he/se/dat stramm
wi stram­men
ji stram­men
se stram­men
Imperativ:
stramm!
strammt!

Etymologie:

Woort afleidt von: stramm