in­rie­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɪnˌɾiːtn̩/
Verb
Sülven: in·rie·ten
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
in­rie­ten
PPP:
in­re­ten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik riet in
du ritt­st in
he/se/dat ritt in
wi riet in
ji riet in
se riet in
Vergangen Tiet:
ik reet in
du reetst in
he/se/dat reet in
wi re­ten in
ji re­ten in
se re­ten in
Perfekt:
ik heff in­re­ten
du hest in­re­ten
he/se/dat hett in­re­ten
wi hebbt in­re­ten
ji hebbt in­re­ten
se hebbt in­re­ten
Kunjunktiv:
ik reet in
du reetst in
he/se/dat reet in
wi re­ten in
ji re­ten in
se re­ten in
Imperativ:
riet in!
riet in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + rieten